Wywiad dla Głosu Świdnika

restauracja wueska mielony z buraczkami

Z końcem kwietnia artykuł o Restauracji Wueska pojawił się w Głosie Świdnika. Zaakcentowaliśmy tym samym swoją obecność na kulinarnej mapie naszego miasta. Wywiad z miłą panią redaktor pozwolił nam na przedstawienie naszej oferty i co istotne – jej najważniejszego wyróżnika. Jest nim bez wątpienia tradycyjna, polska kuchnia i wystrój restauracji nawiązujący do najważniejszych tradycji i symboli Świdnika.

W typowo regionalnej kuchni i domowych potrawach, upatrujemy też gwarancji zadowolenia naszych obecnych i przyszłych gości. Podejmując decyzję o otwarciu Wueski, zaniechaliśmy od razu decyzji wprowadzania menu z egzotycznymi i zagranicznymi potrawami. Choć i takie mogą być serwowane na specjalne zamówienie w czasie okolicznościowych, czy eventowych imprez. Na co dzień chcemy serwować typowe, sprawdzone i regionalne potrawy w nieco bardziej wyszukany i wysublimowany sposób.

O tej zasadzie mówiliśmy w wywiadzie dla Głosu Świdnika i zamierzamy jej hołdować niezmiennie przez cały czas naszej działalności. Wspomniana wyżej regionalność i nawiązanie do tradycji naszego miasta, znajduje także odzwierciedlenie w wystroju naszych restauracyjnych wnętrz. Nie bez powodu ozdobiliśmy je zdjęciami motocykli produkowanymi niegdyś w Świdniku, czy też zdjęciami związanymi z lubelskim – świdnickim lotniskiem.

Dla mieszkańców miasta stanowić to będzie znajomy akcent, przy czym zapewne dla wielu z nostalgicznym charakterem. Dla przyjezdnych gości zaś, regionalną restaurację z typowymi dla regionu potrawami i akcentami wystroju, które mówią o „korzeniach” funkcjonującego dziś lotniska i produkowanych obecnie śmigłowców. W ten sposób chcemy zaakcentować jednocześnie, że wielka, światowa firma nie bez powodu wybrała Świdnik na miejsce produkcji helikopterów, jak też nie bez powodu otwarto u nas regionalne lotnisko. To takie przewodnie przesłanie, które w kontekście wystroju swoich wnętrz, chce przekazać światu nowa restauracja w Świdniku.
Restauracja Wueska.

estauracja wueska wywiad dla głosu świdnika

 

Zdjęcie – źródło: www.swidnik.pl